Beton architektoniczny dekoracyjny

Beton architektoniczny na ścianie

Płyty betonowe Concrete Art


Beton architektoniczny to stylowa okładzina ścienna do montażu w nowoczesnych wnętrzach i na elewacjach. Dekoracyjny beton we wnętrzu tworzy niepowtarzalny klimat, przy tym jest to ponadczasowy materiał, który doskonale prezentuje się przez lata.

Dzięki opracowaniu unikalnej technologii, płyty betonowe na ścianę od Concrete Art uzyskują wyjątkowe walory estetyczne i jakościowe przy zachowaniu przystępnej ceny produktu. Nasze wyroby posiadają oznakowanie CE . Wyrób cechuje klasa wytrzymałości betonu C35/C45. Produkowane przez nas dekoracyjne płyty betonowe można zamówić w różnych formatach (także według indywidualnych projektów), w 5 szlachetnych odcieniach.


Zobacz galerię

Zapytaj o cenę

W celu otrzymania wyceny prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy.

Odcienie betonu

Płyta z betonu 120×60x2cm 99 zł/szt

Długość: 120 cm
Szerokość: 60 cm
Grubość: 2 cm
Powierzchnia: 0,72 m2
Waga: ok. 28 kg

Płyta z betonu 100×50x2cm 75 zł/szt

<>
Długość: 100 cm
Szerokość: 50 cm
Grubość: 2 cm
Powierzchnia: 0,50 m2
Waga: ok. 18 kg

Płyta z betonu 60×60x2cm 52 zł/szt

Długość: 60 cm
Szerokość: 60 cm
Grubość: 2 cm
Powierzchnia: 0,36 m2
Waga: ok. 14 kg

Płyta z imitacją otworów szalunkowych 60×60x2cm 62 zł/szt

Długość: 60 cm
Szerokość: 60 cm
Grubość: 2 cm
Powierzchnia: 0,36 m2
Waga: ok. 14 kg

Płyta z betonu 60×40x2cm 39 zł/szt

Długość: 60 cm
Szerokość: 40 cm
Grubość: 2 cm
Powierzchnia: 0,24 m2
Waga: ok. 6,5 kg

Impregnat do betonu architektonicznego 1l 42 zł

Preparat renomowanej firmy Eksil, trwała ochrona przed wilgocią
efekt perlenia się wody na powierzchni
Stwarza powłokę dzięki której zabrudzenia nie wnikają wgłąb materiału:
Powierzchnię można myć na mokro!

Zaślepka ze stali nierdzewnej śr 20mm 3,50 zł/szt lub 40mm 5,50 zł/szt

płaska zaślepka ze stali nierdzewnej
do naklejenia na płytę
pasuje do imitacji otworów szalunkowych 40mm lub 20mm :
Bardzo ciekawy efekt dekoracyjny

Chcę otrzymać wycenę na e-mail

W celu otrzymania wyceny prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy
  • precyzja wykonania – nasze płyty wykonujemy z najwyższą starannością i dbałością o o ich ogólny wygląd(zgodność wymiarowa do 1 mm,)
  • unikalna faktura – każda płyta ma niepowtarzalne rozmieszczenie raków i pustek na licu.
  • uniwersalność – nasz beton dekoracyjny to doskonały, efektowny i trwały materiał dekoracyjny zarówno do wykończenia wnętrza, stworzenia obudowy na kominek , wykonania schodów etc . Beton na ścianie, kominku czy schodach daje niesamowity designerski i nowoczesny wygląd. To obecnie najbardziej pożądany materiał wykończeniowy!
  • łatwy montaż – płyty z betonu architektonicznego mocuje się za pomocą kotew/śrub lub wysokoelastycznego kleju stosowanego wg załączonej do płyt instrukcji.
  • odporność na wilgoć i zabrudzenia – dzięki procesowi hydrofobizacji, płyty są wodoodporne, można więć je stosować w miejscach o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia i łazienka, łatwo też utrzymać je w czystości, ponieważ w zaimpregnowane płyty brud nie wnika.
  • wytrzymałość – zastosowane jest w nich zbrojenie rozproszone w postaci włókna pp lub włókna szklanego z domieszką cyrkonu (beton typu GRC). Płyty posiadają klasę wytrzymałości betonu C35/45 [MPa]. Są oznaczone znakiem CE
  • poddające się obróbce – płyty z betonu dekoracyjnego można nawiercać pod śruby (wiertarką bez udaru), a także wykonywać otwory pod gniazdka itp. Płyty z łatwością można docinać szlifierką kątową z tarczą diamentową. Oferujemy także docięcie płyt do pożądanego formatu.
  • bezpieczny transport – wysyłamy płyty starannie zapakowane oraz ubezpieczone w transporcie

Wybrane realizacje naszych Klientów

Płyty z betonu 20 mm
3.9 (78.8%) 117 votes

Beton dekoracyjny Concrete Art

Zobacz galerię

Najczęstsze pytania dotyczące naszych produktów:

W jaki sposób mocować płyty betonowe 20 mm na ścianie?


KLEJENIE (montaż niewidoczny) :

Płyty z betonu architektonicznego 20 mm należy mocować za pomocą kleju wysokoelastycznego Elastorapid firmy Mapei, podłoże zagruntować ECO PRIM GRIP.

MONTAŻ WIDOCZNY:

Nawiercić otwory w odległości ok 8 cm od krawędzi użyć śrub/kotew/kołków rozporowych dostosowanych do danego obciążenia. W zależności od pożądanego efektu wizualnego, zastosować zaślepki np ze stali nierdzewnej, lub pozostawić widoczne mocowanie.

Czy można montować płyty z betonu 20 mm na ścianach karton-gipsowych?


Tak, w przypadku płyt z klasycznego betonu (2cm) – po uprzednim wzmocnieniu ściany płytą OSB.Lżejsze Płyty z betonu GRC o grubości 1cm nie wymagają dodatkowego wzmocnienia. Wykonawca powinien zawsze zastosować optymalne mocowanie do wytrzymałości ściany, biorąc pod uwagę wytrzymałość tynku i materiału, z którego wykonana jest ściana.

Czy należy gruntować powierzchnię ściany i płytę przed montażem?


klasyczny beton architektoniczny (Płyty o grubości 2 cm): tak, należy zagruntować zarówno ścianę jak i płytę gruntem z piaskiem kwarcowym (ECO PRIM GRIP , firmy Mapei)

płyty z betonu GRC 10mm : płyty są już zagruntowane i gotowe do montażu .

Czy płyty z betonu architektonicznego należy fugować ?


Przy montażu płyt betonowych należy zostawić odstęp między płytami od 2 do 4mm, w zależności od pożądanego efektu,nie trzeba stosować spoiny

Czy beton architektoniczny można montować w łazience?


Tak, Płyty betonowe Concrete Art Hydro można stosować w pomieszczeniach takich jak kuchnie, łazienki czy elewacje zewnętrzne. Zastosowany preparat hyfrofobizujący zabezpiecza powierzchnię płyty przed działaniem wody oraz uodparnia na wnikanie zabrudzeń.

W jaki sposób dostarczcie płyty betonowe?


Płyty z betonu przewożone są na palecie ze specjalną konstrukcją usztywniającą, wszystkie przesyłki są przez nas ubezpieczone w transporcie, korzystamy tylko ze sprawdzonych, renomowanych przewoźników.

Ile waży płyta o wymiarach 120×60?


Płyta z klasycznego betonu architektonicznego (2cm) waży ok 28 kg (1mkw= 38 kg) natomiast płyta z betonu GRC (o grubości 1cm) ok. 14 kg. (1 mkw ok 17 kg)

Czy przed montażem należy usunąć tynk ze ściany?


W przypadku montażu na klej płyt z betonu architektonicznego 20mm, należy usunąć tynk gipsowy, gdyż zazwyczaj jest zbyt słaby aby utrzymać takie obciążenie. Płyty z betonu GRC 10 mm można montować na klej do tynku gipsowego uprzednio zagruntowanego.

Ile płyt betonowych może być dostarczona na jednej palecie?


30 płyt o grubości 2 cm i 40 płyt o grubości 1cm (GRC)

Czy beton architektoniczny można montować w łazience


Płyty betonowe Concrete Art Hydro można stosować pomieszczeniach takich jak kuchnie, łazienki czy elewacje zewnętrzne. Zastosowany środek zabezpiecza powierzchnię płyty przed działaniem wody oraz uodparnia przed wnikaniem zabrudzeń.

Czy płyty z betonu nadają się na schody i podłogę?


Tak, wykonujemy na zamówienie także odlewy płyt na powierzchnie poziome, elementy zbroimy dodatkową siatką cyrkonową.

Czy architektoniczny beton można użyć jako okładzinę kominka?


Tak, nasze płyty zarówno o grubości 2 cm i 1 cm (beton GRC) mogą służyć jako stylowa, oryginalna i trwała okładzina kominka. Płyty dodatkowo zabezpieczamy preparatem uodparniającym na zabrudzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii, znajdą tam Państwo wiele realizacji kominków z użyciem naszych płyt.

Zapytaj o cenę

W celu otrzymania wyceny prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy.